Tag Archive: książka

książka

Sposób na jesienną chandrę

Zaczynamy być społeczeństwem, które coraz rzadziej zagląda do książek. Zatrważające to stwierdzenie, gdyż człowiek wychowany tylko przed ekranem telewizora funkcjonuje zupełnie inaczej, niż ktoś kto czyta książki. Z jakiej przyczyny? Otóż czytanie bardzo pozytywnie oddziałuje na ludzki rozwój. Telewizja udaremnia rozleniwia nasze umysły. Wszystko mamy wyłożone na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, przy którego powstawaniu mamy dużo więcej swobody. Sami obsadzamy role i planujemy tło. Każdy szczegół powstaje w naszej głowie.

Pasje nie wciąż idą razem z edukacją

W szkole pociechy uczą się określonych zajęć, zdobywają pewną wiedzę, mimo wszystko należy pamiętać o tym, że może stać się tak, że zaciekawią się czymś kolejnym, o czym w szkole się nie mówi, a wówczas na nas, na opiekunach będzie ciążyła odpowiedzialność, żeby ułatwić im dostęp do tej wiedzy oraz równocześnie, żeby sprawić, żeby pragnęły mocniej rozwijać własne hobby.

Dlaczego należy czytać książki?

książki
Papierowe książki są dzisiaj bardzo często zastępowane przez filmy, które powstają na ich bazie czy e–booki, a więc książki w postaci elektronicznej, cieszące się dużym zainteresowaniem. Miłośnicy tego rodzaju rozwiązań podkreślają ich wygodę, jako że na komputerze, tablecie bądź czytniku można mieć setki książek, jakie dzięki temu nie wymagają miejsca na półkach. Czytelnictwo w Polsce mocno spada, ponieważ wiele osób preferuje łatwiejsze formy odbioru treści, jakie chociażby proponuje im telewizja. Dlaczego w takim razie należy czytać? Jakie korzyści są z tym związane?