Tag Archive: książka

książka

Pasje nie wciąż idą razem z edukacją

W szkole pociechy uczą się konkretnych zajęć, zdobywają określoną wiedzę, jednak musimy pamiętać o tym, iż może stać się tak, iż zaciekawią się czymś kolejnym, o czym w szkole się nie mówi, a wówczas na nas, na rodzicach będzie ciążyła odpowiedzialność, żeby ułatwić im dostęp do tej wiedzy i jednocześnie, aby powodować, aby pragnęły mocniej rozwijać swoje zaciekawienia.

Sposób na jesienną chandrę

Zaczynamy być społeczeństwem, któremu czytanie do szczęścia nie jest potrzebne. Przerażające nieco stwierdzenie, albowiem człowiek wychowany jedynie przed ekranem telewizora funkcjonuje zupełnie inaczej, niż niż osoba, która czyta książki. Dlaczego? Otóż czytanie bardzo pozytywnie wpływa na nasz rozwój. Telewizja uniemożliwia rozleniwia nasze umysły. Wszystko zostaje podane na tacy: scenerię, mimikę. Pochłaniając lekturę, to my tworzymy film. Nasz film, którego jesteśmy reżyserem. Sami obsadzamy role i dopasowujemy scenografię. Każdy szczegół powstaje w naszej głowie.

Dlaczego należy czytać książki?

Papierowe książki są dzisiaj bardzo często zastępowane przez filmy, które powstają na ich bazie czy e–booki, a więc książki w postaci elektronicznej, cieszące się dużym zainteresowaniem. Miłośnicy tego rodzaju rozwiązań podkreślają ich wygodę, jako że na komputerze, tablecie bądź czytniku można mieć setki książek, jakie dzięki temu nie wymagają miejsca na półkach. Czytelnictwo w Polsce mocno spada, ponieważ wiele osób preferuje łatwiejsze formy odbioru treści, jakie chociażby proponuje im telewizja. Dlaczego w takim razie należy czytać? Jakie korzyści są z tym związane?