Tag Archive: muzyka

muzyka

Festiwal jako przegląd muzyczny o klimacie regularnym

Big band
Muzyka jazzowa jest najbardziej fenomenalnym zjawiskiem całej przeszłości muzyki światowej. Obecnie po kilkudziesięciu latach rozkwit jego na tle całościowej pozycji i w muzyce w ogóle w sztuce ogólnoświatowej są wprost doskonałe. Muzyka jazzowa jest połączeniem sprzeczności. Jest gatunkiem muzyki powstałym w wyniku scalenia muzyki europejskiej, afrykańskiej i amerykańskiej.

Sposób na jesienną chandrę

Zaczynamy być społeczeństwem, które coraz rzadziej zagląda do książek. Zatrważające to stwierdzenie, gdyż człowiek wychowany tylko przed ekranem telewizora funkcjonuje zupełnie inaczej, niż ktoś kto czyta książki. Z jakiej przyczyny? Otóż czytanie bardzo pozytywnie oddziałuje na ludzki rozwój. Telewizja udaremnia rozleniwia nasze umysły. Wszystko mamy wyłożone na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, przy którego powstawaniu mamy dużo więcej swobody. Sami obsadzamy role i planujemy tło. Każdy szczegół powstaje w naszej głowie.

Pasje nie wciąż idą razem z edukacją

W szkole pociechy uczą się określonych zajęć, zdobywają pewną wiedzę, mimo wszystko należy pamiętać o tym, że może stać się tak, że zaciekawią się czymś kolejnym, o czym w szkole się nie mówi, a wówczas na nas, na opiekunach będzie ciążyła odpowiedzialność, żeby ułatwić im dostęp do tej wiedzy oraz równocześnie, żeby sprawić, żeby pragnęły mocniej rozwijać własne hobby.