Tag Archive: muzyka

muzyka

Odmienne oblicza muzyki – pasja, którą każdy obiera w odmienny sposób

Na obecną chwilę ludzie posiadają nadzwyczaj różne hobby i bardzo chętnie poświęcają im własny czas. Jest to zdecydowanie forma odpoczynku, odskocznia od codziennego funkcjonowania i szansa robienia rzeczy, o których fantazjowało się od dziecka.

Islandzka muzyka jest niesamowita

Niby często gdzieś przeczytamy, że o gustach muzycznych nie ma większego sensu dyskutować, bo i tak tego typu dysputy do niczego nie są w stanie doprowadzić, to jednakże można w zasadzie nieco się pokusić o małą dyskusję na temat gustów. Czyli które składanki płyty cd/dvd, które w ostatnim czasie zostały opublikowane na rynku fonograficznym są w istocie godne zainteresowania?

Festiwal jako przegląd muzyczny o klimacie regularnym

Jazz jest najbardziej fenomenalnym zjawiskiem całej przeszłości muzyki światowej. Dziś po wielu latach rozwój jego na tle ogólnej pozycji i w muzyce w ogóle w sztuce ogólnoświatowej są wręcz doskonałe. Muzyka jazzowa jest syntezą różnic. Jest gatunkiem muzyki powstałym w wyniku połączenia muzyki europejskiej, afrykańskiej i amerykańskiej.

W jakich miejscach dobrze jest kupować płyty z muzyką?

Być może sporo osób nawet nie ma tego świadomości, ale kupowanie rzeczy takich jak przykładowo poezja śpiewana na cd wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością. Fakt, na pozór mogłoby się wydawać, że coś takiego nie ma w obecnych czasach właściwie żadnego większego sensu, gdyż w końcu każdy z nas może szybko i za darmo pobrać z sieci praktycznie wszystkie piosenki, jakie tylko są mu akurat potrzebne.