W jaki sposób odpowiednio dbać o włosy i jakie produkty stosować?

Niemal każdy marzy o cudownych, zdrowych włosach. Czasami jednak nie przywiązujemy prawidłowej wagi do specyfików jakich używamy, nie mamy pojęcia również, co jest najlepsze dla naszej fryzury. Jeżeli chcemy zadbać o nasze włosy, warto wybierać to, co jest dla nich najbardziej odpowiednie i mieć świadomość do jakiego rodzaju włosów zaliczają się nasze.

kliknij tu

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze warto określić jaki rodzaj włosów mamy. Sprężyste, lśniące, które bez problemu się układają, to włosy normalne, jeżeli z kolei są sztywne, zdarza im się łamać i trudno je ułożyć – są suche. Osobnej pielęgnacji wymagają także włosy przetłuszczające się i łupież. Największej pielęgnacji będą na pewno potrzebowały zniszczone włosy. Warto ustalić jaki rodzaj włosów posiadamy, za pomocą tych informacji o wiele prościej będzie nam dobrać odpowiedni szampon. Trzeba mieć świadomość, że dostosowanie szamponu jest niezwykle istotne. Choć podstawowym zadaniem tego typu produktów jest zmywanie, nieodpowiednio wybrany może uszkodzić kondycję naszych włosów. Przykładowo włosy po farbowaniu wymagają specjalnej pielęgnacji, a szampon do włosów farbowanych będzie zapobiegał wypłukaniu koloru. Szczególnie ma to miejsce podczas koloryzacji czerwienią i rudościami. Po koloryzacji chcemy, by blask oraz barwa trzymały się bardzo długo. Odpowiedni szampon do włosów farbowanych może nam w tym pomóc. U osób mających włosy normalne mocne nawilżanie jest niekonieczne. Wystarczy systematyczne nakładanie odżywek i masek (jeden raz w miesiącu.

Piękne i zdrowe włosy

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com
Włosy przesuszone trzeba dobrze i często nawilżać, dodatkowo podcinać i unikać obciążania. Prawidłowym krokiem będzie także zrezygnowanie z używania suszarki. Jeżeli mamy kłopot z łupieżem, odpowiedniego szamponu trzeba używać minimalnie dwukrotnie w tygodniu, rzecz jasna w sytuacji, gdy informacja na opakowaniu nie mówi inaczej. Jeśli mamy zniszczone włosy powinno się porzucić stosowanie prostownicy czy lokówki, a w wypadku kiedy mimo wszystko to czynimy, trzeba zapoznać się precyzyjnie ze specyfiką produktu i ocenami. Obecnie opinie bardzo prosto znaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę takie frazy, jak m.in. „najlepsze prostownice” lub sprecyzować o firmę, która nas interesuje, przykładowo: „prostownica ghd opinie” (treść na www). W wynikach otrzymamy wszelkie niezbędne nam dane. Pielęgnacja włosów to trudne zadanie, jednak w pełni możliwe. Jeżeli zależy nam na zdrowym, cudownym wyglądzie noszonej fryzury, warto o to zadbać. Regularna pielęgnacja może stać się nawykiem, co zdecydowanie pomoże włosom.