Reklama jest w każdym miejscu, bez niej nie można działać na rynku. Mamy różne rodzaje reklamy

Bliskie nam miasta odznaczają się kolorami przekazów reklamowych i reklam wielkoformatowych. Jeszcze nie tak dawno tego typu coś spotkać można było tylko w ogromnych zachodnich miastach. Teraz każdy sklep z ubraniami, każdy sklep spożywczy, marketoraz zwykły mały sklepik posiada własną reklamę.

market biedronka

Autor: Tomasz Musial
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym billboardy reklamowe figurują na ścianach budowli, są pomalowane na dworcach, umieszczane są na masztach, słupach oraz samochodach. Świat barwnych reklam ma przewagę. Jest niezwykle kolorowy i doskonale widoczny. Wieczorem reklamy są podświetlone, a w ciągu dnia normalnie eksponowane. Na przekazach reklamowych zamieszczonych na ulicy znaleźć można nie tylko artykuły spożywcze, ale też odzież, bielizna, obuwie oraz inne artykuły. Aktualnie bardzo popularne są również barwne gazetki promocyjne, które możemy dostać w każdym sklepie, czyli biedronka gazetki promocyjne czy lidl gazetki promocyjne.

koszyk zakupów

Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com

Na bilbordach znaleźć można samochody wraz z promocyjnymi cenami, propozycje sklepów czy nazwy dobrych marek zajmujących się odzieżą lub kosmetykami. Migające,świecące reklamy pozyskują przechodniów i zachęcają do zakupu.Reklamy telewizyjne to trochę odmienna forma pozyskania klienta. Docierają do zwykłych nabywców, dzieci i młodzieży. Media produkują reklamy bardziej dosłowne, to znaczy takie, w których znajdują się nie tylko obrazki reklamowe ale także konkretnie sprecyzowane przeznaczenie produktu. Reklamy telewizyjne są wyświetlane w czasie filmów, pomiędzy programami a także w trakcie ich trwania. Wszystko po to by trafić w jak największą liczbę konsumentów.

Przekazy reklamowe cieszą się czymś szczególnym,interesującą akustyką, lekkim udźwiękowieniem docierającymw ucho nabywcy oraz niezwykle kuszącą treścią określającą z jak najkorzystniejszej strony daną rzecz i jejprzeznaczenia.Cele przekazów reklamowych są konkretnie określone. Mają zadanie jak najlepszego wypromowania czegoś, aby skutecznie podwyższyć jego sprzedaż. Reklamy i bilbordy są niemal wszędzie. Są konkurencyjne i różnorodne. Jedne pokazują niską cenę artykułu, inne chcą zapewnić jakość, a jeszcze inne próbują nęcić cechami podrzędnymi. Motyw reklamowy zawsze jest taki sam. Sens reklamy jest oczywista, nie istotne jakiej reklamy dotyczy. Reklama ma na celu dobrze wpłynąć na kupującego aby dobrze zwiększyć sprzedaż. Cele i idee reklam są wszystkim konsumentom znane.