Jak pomóc dziecku w nauce chodzenia? Przekonaj się, które sprzęty będą dobrym wsparciem dla maluszka

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko odpowiednio się rozwijało, więc inwestuje w wiele urządzeń i gadżetów, jakie mogą pomagać mu robić postępy. Do powyższych urządzeń należą np. sprzęty do nauki chodzenia, dzięki którym brzdąc szybciej wykona pierwsze kroki.

strona internetowa

Autor: BMiz
Źródło: http://www.flickr.com
Które z nich powinniśmy mieć na uwadze? Bardzo popularnym sprzętem jest chodzik. To specjalna obręcz łączona ze stelażem z komfortowym siedziskiem na kółkach, w który wkładamy dziecko, zabezpieczając je przed nieprzyjemnym upadkiem na podłogę. Brzdąc może ruszać nóżkami, posuwając się do przodu. Jednakże nie powinniśmy pozwalać dziecku siedzieć w nim przez połowę dnia, gdyż może nabyć nieodpowiednich przyzwyczajeń oraz przekonania, iż nigdy nie straci stabilności. W chodziku możemy zostawić pociechę, gdy np. przyrządzamy obiad, lecz kiedy mamy wolny czas, dobrze jest przeznaczyć go dla maluszka i np. przytrzymać go za rączki, by mógł ćwiczyć chodzenie. Niezaprzeczalnym atutem chodzików są blaty edukacyjne, jakie malec może uruchamiać wciskając różne przyciski.

dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

Świecidełka lub melodie na pewno dadzą mu sporo radości. Poza chodzikami ceniony jest także jeździk dla dziecka – rowerek dziecięcy. Pozwala smykowi na porządne podparcie, dlatego dziecko nie przewróci się i nie zrobi sobie nic złego. Należy jednak pamiętać, by jeździk nie był zbyt lekki, inaczej nie utrzyma ciężaru brzdąca. Gdy maluch już będzie potrafić chodzić, sprzęt także będzie pomocny, ponieważ pozwoli smykowi przemieszczać się coraz szybciej. Zatem dobrze sprzątajmy podłogę i zbierajmy wszystkie zabawki, by mały człowiek cieszył się wolną przestrzenią. Na jeździkach można również siadać, odpychając się nóżkami, toteż w cieplejsze dni można je zabrać na dwór, aby umożliwić dziecku na zabawę na zewnątrz.

Choć nie każdy rodzic wybiera powyższe sprzęty, to warto jest się nad nimi zastanowić, szczególnie gdy zauważamy, iż malec chętniej raczkuje aniżeli próbuje się podnieść. W sklepach jest naprawdę bogaty wybór scharakteryzowanych sprzętów, toteż powinniśmy szybko znaleźć produkt, jaki zrealizuje nasze potrzeby i będzie bezpieczny dla naszego dziecka. Wybierajmy sprzęty sprawdzonych producentów, a szkrab będzie mógł cieszyć się nimi przez długi czas, bawiąc się nimi na różne sposoby.