Nie wiesz, w jaki sposób samemu polakierować swoje auto? Przyda ci się kilka wartościowych zaleceń

Jeżeli zauważyliśmy, że wiele elementów naszego samochodu zardzewiało, musimy zastanowić się nad lakierowaniem pojazdu. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na usługi profesjonalnego zakładu oraz być może będziemy zmuszeni zrobić to samodzielnie.

Znak zapytania

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to wykonalne zadanie, szczególnie, gdy wykorzystamy opisane niżej wartościowe porady (www). W pierwszym kroku powinniśmy zainwestować w pewny lakier. Oszczędzamy na warsztacie, więc możemy pozwolić sobie na lepsze środki, by nie okazało się, iż po lakierowaniu samochód nie prezentuje się tak, jak pożądaliśmy. Poza lakierem niezbędny jest także papier ścierny i folia ochronna, by zabezpieczyć wnętrze. Jeśli chcemy dokładnie rozprowadzać lakier na określonych częściach pojazdu, może przydać się również pistolet i kompresor. Potem przychodzi czas na przygotowanie pomieszczenia. Zasadnicza jest odpowiednia klimatyzacja, gdyż lakier ma silny zapach, jakiego nie powinniśmy wdychać. Dlatego poza wentylacją należy zatroszczyć się o swoje drogi oddechowe wkładając maskę, na oczy z kolei przydatne będą specjalne gogle.

To niewielkie kwoty, na jakie możesz sobie pozwolić, by lakierowanie samochodu nie było przyczyną uszczerbków na twoim zdrowiu. Po etapie przygotowań czas rozpocząć konkretne działania. Najpierw usuwamy poprzedni lakier stosując papier ścierny. Trzeba to zrobić niezwykle skrupulatnie, by nie mieć kłopotów z nakładaniem nowego lakieru. Po skończeniu prac z papierem ściernym możemy zacząć lakierować pojazd, nie zapominając, by nałożyć 2 warstwy, wtedy będziemy pewni, że samochód będzie dobrze wyglądać.

Po 2 bądź trzech dniach możemy zamontować elementy, które zdemontowaliśmy, by porządnie pomalować je lakierem. Sprawdźmy jednak czy na pewno dobrze wyschły. Zawsze lepiej jest odczekać kilka godz., niż zmarnować godziny pracy i być przymuszonym jeszcze raz powtórzyć wszystkie działania. Jeżeli w takim razie nie masz gotówki, by wziąć samochód do warsztatu lakierniczego, korzystając z opisanych wskazówek na pewno poradzisz sobie z wykonaniem tego zadania. Lakierowanie samochodu spowoduje, że twój pojazd ponownie będzie wyglądać jak nowy, a ty nie będziesz wstydzić się jeździć nim po ulicach.