Serwisy dla książkowych moli

W erze internetu powstaje wiele przeróżnego typu serwisów społecznościowych. Oprócz powszechnie znanych, ogólnych portali jest też sporo takich, które są dedykowane osobom z konkretnymi zamiłowaniami, dla osób które uwielbiają kucharzyć, dla modelarzy, sportsmenów itd.. W tym tekście chciałabym wam troszkę przybliżyć serwisy tematyczne dla osób uwielbiających czytać.

przeglądanie książki

Autor: foam
Źródło: http://www.flickr.com
Co nam przynosi założenie konta w takowym portalu? Jakie to może nam przynieść korzyści? O tym wszystkim poniżej. Po pierwsze serwisy tego typu przynoszą nam sposobność kontaktu z pozostałymi molami książkowymi z całego kraju (a nieraz nie tylko). Możemy wymieniać się informacjami, opiniami, recenzjami a nawet samymi publikacjami. Starczy dołączyć interesującą nas osobę do kręgu przyjaciół, i już można posłać prywatną wiadomość. Mamy również możność obserwowania interesujących nas użytkowników. Zobaczymy w takim przypadku co aktualnie czytają lub którą książkę chcieliby przeczytać.

Na swoim koncie mamy możliwość tworzyć osobiste półki, na przykład z tytułami książek do przeczytania czy już przeczytanych. Przeczytaną książkę oceniamy właściwą ilością gwiazdek (w zależności jak bardzo się nam ona podobała czy nie podobała). Warto również dodać własną opinię na temat przeczytanej publikacji widzialną dla wszystkich użytkowników bądź też prywatną notatką.

Już nie będziemy mieć szkopułu wstępując do księgarni albo biblioteki z przypomnieniem sobie co też ostatnio chcieliśmy przeczytać, ponieważ wszelkie tytuły znajdują się na odpowiednich wirtualnych półeczkach. Kapitalną opcją jest również możność dodawania cytatów, gromadzenia ich na swym koncie a także możność dodawania pojedynczych autorów do kręgu ulubionych. Każda z publikacji ma oficjalną recenzję w portalu jaką warto przejrzeć nim wybierzemy się do księgarni czy książnicy. W portalach tego typu zamieszczanych jest również wiele zajmujących artykułów tematycznych jak też rozmów z literatami. Jeśli natomiast sami jesteśmy początkującymi autorami warto spróbować swoich mocy w dość licznych konkursach literackich publikowanych w tego rodzaju miejscach.

Zatem jeśli jesteś prawdziwym książkowym molem nie czekaj, przystąp do grona czytelników z całego kraju.