Życie na kredyt

Ostatnio dużo słychać o tym jak wiele ludzie muszą zapłacić za kredyt w innej walucie. Da się wyczuć, że coś jest nie w porządku, ale osoby, które nie posiadają żadnej pożyczki, nie za bardzo się tym przejmują. Jednak, gdy znajdziemy się w sytuacji trudnej i potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki zaczynamy zadawać sobie pytanie pytanie, czy opłaca się wziąć kredyt?

kredyt

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Brak jednoznacznej odpowiedzi. Rzeczywistość jest taka, że wszystko jest zależne od indywidualnej sytuacji danej osoby. Oczywiście można uogólnić i powiedzieć tak opłaca się wziąć kredyt. Ale trzeba byłoby dorzucić do tego sporo ważnych słów. Mianowicie, jeśli już bierzemy kredyt, to tylko w placówce bankowej. Nie powinniśmy wybierać się po pożyczki w jakiś para bankach. W takich sytuacjach najczęściej spłaca się nawet 300 procent kwoty, którą otrzymaliśmy. Nie jest to dobra sprawa dla osób, którym i tak przecież brak środków. Tak, więc jeżeli wybierać kredyt to jedynie w normalnym banku. Na pewno zaraz odezwą się ludzie, którzy wzięli kredyt w obcej walucie w normalnych bankach, a wydaje im się, że ktoś ich oszukał. Otóż w tym momencie musimy wspomnieć o drugiej ważnej zasadzie, jeśli bierzesz kredyt to jedynie w tej walucie, w której zarabiasz. Oczywiście, instytucje finansowe mówiły ludziom, że

Karta kredytowa na zakupy

Źródło: http://pixabay.com/

nie mają oni zdolności kredytowej w rodzimej walucie i proponowali im kredyt w innej walucie. Cóż na to, co już się wydarzyło wpływu nie ma, trzeba przy kredytach, po prostu, spróbować jasno myśleć, chociaż nie jest to łatwe.

Wszystko jest dla ludzi

Bywa tak, że chcielibyśmy zakupić, coś ponad normę. Może nie jest to coś ogromnego, ale nie stać nas od tak na tą rzecz. Wtedy przychodzi do głowy myśl, żeby zapożyczyć się w banku, ale czy w dzisiejszych czasach czy opłaca się wziąć kredyt?

Nie jest to proste pytanie, jednak możemy stwierdzić, że owszem. Jeżeli nie doprowadzi on do tego, że rata będzie pożerała ¾ naszych zarobków, to można brać kredyt, który da nam możliwość zakupu rzeczy, na którą bez kredytu nie moglibyśmy sobie pozwolić. Pamiętajmy, że, gdy będziemy brać kredyt warto na początku sprawdzić ofertę w paru bankach, by znaleźć tę, która będzie dla nas najlepsza. Musimy też pamiętać, że koszty kredytu to nie tylko rata, do tego dochodzi ubezpieczenie i wiele różnych opłat. Tak, więc nie składajmy podpisu pod umową w banku bez przeczytania jej. Poza tym pracownik w banku jest zobowiązany do udzielenia nam odpowiedzi na każdą nurtującą nas kwestię.