Wystawy miniatur – wzbudzają podziw sztuką i starannością wykonania miniatur

Miniaturyzowanie to niewątpliwie wirtuozeria. Najwybitniejsi twórcy wykonują makiety kilka lat, które swoim wizerunkiem odzwierciedlają realność. Tradycje modelarskie przenoszone są zwykle w domu, od dziadka do wnuczka.

Modelarstwo to zamiłowanie, które nie tylko jednoczy rody ale też dużo ludzi z pasją do miniaturyzowania. Bardziej doświadczeni modelarze dzielą się swoją mądrością i sekretnymi sposobami konstruowania w

model żołnierza

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com

klubach miłośników modelarstwa jak również w czasie zawodów modeli. Modelarstwo uczy precyzji a także systematyczności.

Istotne są także zdolności plastyczne, wyobraźnia oraz zainteresowanie daną tematyką. Miniatury można tworzyć z rożnego gatunku materiałów. Konstruktorzy miniatur mają dostępne składnice modelarskie rc, które oferują różnego gatunku materiały, z których robi się miniaturki: drewno, karton, plastik. Posklejanie wszystkich fragmentów całości to dopiero rozpoczęcie pracy z modelem. Podstawowym zamierzeniem wszystkich modelarzy jest przede wszystkim jak najwierniejsze odtworzenie szczegółów prototypów w modelach. Modele zwłaszcza kolejek nie są statyczne jak na przykład miniatury samolotów czy okrętów lecz dynamiczne.

Źródło: akumulatory rc

Rozrywka z takimi modelami polega na jeżdżeniu malutkimi wagonikami po torach. Niewątpliwy jest więc fakt, że manewrami małych pociągów powinno się jakoś sterować. Najpopularniejszym wyborem modelarzy, szukających efektywnego zasilania do swoich modeli to baterie li-po. Napędy li-pole mają wiele zalet, które sprawiają, że są niezbędnym składnikiem wielu konstrukcji. Od momentu powstania modelarstwa stale ulepszano sposoby sterowania, tak aby były coraz bardziej praktyczne i niezawodne.