Tektura falista, materiał o wielkim potencjale

Opakowania tekturowe pełnią wiele funkcji. Jedne, tak jak pudełka perfum, muszą przyciągać spojrzenia klientów, zachęcać do zakupu. Inne, muszą spełniać jedną, najważniejszą rolę: ochronną.

www

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
Wtedy nie tyle ważny jest ich wygląd, ale ochrona towaru.Dzięki temu, że tektura z jednej strony jest bardzo wytrzymała, z drugiej wygodna w użytkowaniu, znakomicie nadaje się do transportu drobnych produktów. Przedsiębiorstwa produkcyjne, cukiernie, pizzerie, firmy farmaceutyczne i kosmetyczne to główni odbiorcy firm zajmujących się wytwarzaniem opakowań tekturowych.

Zaletą pudełek tekturowych jest sztywność ścianek, kształt zapewniający dokładne wykorzystanie przestrzeni magazynowych a także możliwość pakowania mechanicznego. Jest to również produkt, który przepuszcza powietrze. Opakowania tekturowe (link do strony www) posiadają także szerokie opcje zadruku, przez co dany towar jest widoczny na półkach sklepowych. Dobrą stroną tektury jest też jej niewysoka cena, z tego powodu, że cieszy się tak dużym powodzeniem. Tektura to materiał papierniczy przyszłości – lekka, wytrzymała i trwała. Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych materiałów podlega procesowi recyklingu. Budowlańcy z reguły znajdują zastosowanie tektury w szeroko pojętych pracach budowlanych i malarskich. Tektura falista to idealny materiał zabezpieczający przed zniszczeniami np. parkietów. Dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdza się podczas transportu, np. w trakcie przeprowadzek.

Tektura jest na tyle ciekawym materiałem, że możemy dzięki niej urzeczywistnić różne ciekawe projekty. Hitem XXI wieku stają się designerskie meble oraz zabawki powstałe z tego ekologicznego materiału. Proste, kreatywne, ucieszą małych odkrywców. Nie musimy się niepokoić, że maluch skaleczy się o krawędzie zabawki, a samo tworzywo nie jest w jakikolwiek sposób groźne dla jego zdrowia. Podsumowując, łatwo zauważyć, że tektura falista na skutek swego szerokiego zastosowania jest materiałem opakowaniowym któremu nie grozi zapomnienie.