Moda męska damskim okiem – co jest fajne, a co nie?

Wiele kobiet ma swoje upodobania jeżeli chodzi o warunki zewnętrzne i styl ubierania się panów. Niektóre chętnie zawieszą oko na szczupłym brunecie w garniturze, inne na blondynie drobniejszej postury ubranym w stylu sportowej elegancji.

czarna koszula męska

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak jest określony kanon rzeczy, które – niezależnie od wyrobionego gustu czy smaku – wyglądają po prostu idealnie albo po prostu fatalnie. Zawsze będą trendy modne koszule męskie () z wywiniętymi mankietami. Pasują do dżinsów, do spodni klasycznych i do szortów. Nienachalna elegancja dobrze wygląda na wielu typach sylwetek, więc dobrze w swojej szafie mieć kilka koszul, których krój pozwala na to, żeby wywijać rękawy. Świetnie zaopatrzony sklep z koszulami z pewnością sprosta męskim oczekiwaniom. Na nieoficjalnych wyjściach zwykle fajnie sprawdza się sportowa marynarka z popularnymi ostatnio łatami na łokciach w innym odcieniu. Marynarki takie mają sporo modeli, więc zarówno nie za bardzo postawni, jak i wysocy panowie – po wybraniu odpowiedniego fasonu – będą się w nich dobrze prezentować. W sezonie letnim, gdy stosunkowo łatwo jest dobrać strój (może przez mniej elementów?), warto postawić na spodnie z lnu zamiast krótkich spodni. Szorty nadają się wyłącznie na plażę, popołudniowe wyjście ze znajomymi albo grilla, ale całkowicie nie pasują na codzienne chodzenie do pracy. Lniane, przewiewne spodnie są wybawieniem przy upałach i wyglądają po prostu świetnie. Dla panów, którzy nie lubią jasnych odcieni, polecane są spodnie w kolorze stalowym lub ciemnej zieleni. Jeśli rozprasowanie lnu sprawia problem, można zdecydować się na spodnie z jakąś domieszką niegniotących tworzyw sztucznych, lecz tracimy tu na przewiewności i komforcie noszenia.

elegancka koszula dla mężczyzny

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, na duży minus zasługuje zestawienie białych, tenisowych skarpetek z ciemnymi butami – czy to eleganckimi, czy sportowymi. Skarpetki również są niemile widziane z sandałami, o czym wielu facetów, szczególnie starszych, wydaje się nie wiedzieć. Bardzo źle wyglądają modne koszule męskie z krótkim rękawkiem zakładane w sytuacjach formalnych albo do pracy, gdzie wymagany jest strój formalny. Niestety, można to przyrównać tylko do założenia krótkich spodni do eleganckiej marynarki. Byłoby świetnie, gdyby sklep z koszulami () dokładał do zakupów krótki przewodnik po noszeniu koszul, może panowie uniknęliby wielu wpadek. Teoretycznie o gustach się nie dyskutuje, ale dobrze jest powiedzieć komplement mężczyźnie dobrze ubranemu. Komentowanie tych mniej udanych stylizacji nie jest raczej na miejscu.