Portal muzyczny może być idealnym miejscem w sieci , gdzie można „wrócić” do lat 70.

Każdy z Polaków się przyzna, że lata 70-te były jednym z najlepszych okresów. Bo przecież to w tym okresie kardynał Karol Wojtyła został Papieżem. Za swojego życia był to prawdziwy Kapłan z powołaniem, który w późniejszych latach odmienił świat. To owym okresie Polska zajęła 3 miejsce w rozgrywkach mistrzostw świata w piłce nożnej. To w latach siedemdziesiatych na sportową emeryturę przeszedł najznakomitszy bokser na Świecie – Muhammad Ali (uwielbiany przez dużą ilość Polaków), by później wrócić na tylko 2 walki.

muzyka

Autor: RustyClark (hottnfunkyradio.com)
Źródło: http://www.flickr.com

W tym okresie także Polska epoka Edwarda Gierka a także czas buntu i strajku robotników był najwięcej odczuwalny. Na świecie lata siedemdziesiąte kojarzą się z kryzysem naftowym i wyścigiem zbrojeniowym. Czas ten to skończenie wojny w Wietnamie i również interwencja radziecka w Afganistanie. W tamtym czasie powstały również walki o prawa homoseksualistów. Jednak najgłówniejszym elementem, który się rozwinął w tej epoce to czynnik muzyczny. Zobacz również:

To w siedemdziesiątych latach zaistniał rozwój muzyki disco, rocka progresywnego a także hard rocka. Dzięki temu portal muzyczny jest wspaniałym miejscem w sieci, w którym można „zajść” do lat 70. Prawdopodobnie nie ma osoby (mowa tu o starszym pokoleniu), jakiej muzyka z lat 70-tych nie kojarzyła by się z wczesnym dzieciństwem. To wtedy zaistniał oryginalny styl muzyki również styl ubierania (spodnie dzwony, duże kołnierzyki kołnierzyk itd.).

Był to na pewno jeden z najdziwniejszych okresów, gdzie nowoczesny styl był połączony z muzyką, jaka była muzyką naturalną – fauny. Dzięki muzyce tamtejszego okresu można było być oryginalnym. Natomiast niezastąpiony klimat filmów z tamtego okresu można wspominać z dużą nostalgią. A takie tytuły jak „Kojak” z Telly Savalas’em, „Wejście smoka” z Bruce’m Lee albo „Ojciec chrzestny” z Marlon’em Brando, są w czołówce historii kina. Należy podkreślić też, iż muzyka na sprzedaż jest aktualnie popularna a fajne kawałki z lat siedemdziesiątych są bardzo dobrze zbywane.

Jeśli prezentowany tekst jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź ten link pizza poznań, a zgłębisz więcej informacji, jakie Cię bardzo zaciekawią.

Wejdź na stronę i sprawdź ofertę:

muzyka

Autor: Chris Jobling
Źródło: http://www.flickr.com

Nawiązując jeszcze do muzyki, musimy powiedzieć, że rock progresywny największą popularność osiągnął w pierwszej połowie lat 70. Początkowo wyparty z estrad poprzez falę punk rocka, wrócił on pod postacią rocka neoprogresywnego – głównym zadaniem rocka to wzniesienie muzyki na wyższy poziom artystczny. Piosenki te najwięcej utrwaliły się w historii muzyki rockowej, i do dziś są wykonywane a cechują się szczególną wirtuozerią.