Billboardy – środek na bycie zuważonym przez tysiące ludzi

Promocja podstawą handlu – prawda znana każdemu. Im więcej ludzi zobaczy produkt, tym więcej zyska możliwość na kupno. Dlatego nieobojętne jest rozmieszczenie reklamy, jak i jej format. Skąpiąc na promocję paraliżujesz sukces swojego artykułu.

Reklama

Autor: ING Group
Źródło: http://www.flickr.com
Rzucaj się oczy – zamieść reklamę na billboardzie

Billboardy to ogromne podświetlane plansze na których umiejscawia się plakaty promocyjne. Dużym rozmiarem cechują się billboardy (na przykład: klik). Ani jedna osoba nie minie nich beznamiętnie. Jej gabaryty gwarantują, że tysiące osób codziennie będą natrafiać na nasz artykuł. Dzięki temu marka zacznie być rozpoznawana, a grono potencjalnych klientów rozbuduje się. Bystre slogany marketingowe zlokalizowane na billboardzie mają szansę stać się w tak bardzo kultowe, że przenikną do przeszłości, będą ochoczo przywoływane, co jeszcze bardziej umocni pozycję firmy na rynku. Interesującym adresatów rozwiązaniem jest ciąg reklam, kiedy na początkowym umieszczono pytanie, a dopiero później rozwiązanie. W przeszłości znany był kazus, kiedy pewna firma wykupiła dwa billboardy obok siebie. Na pierwszym umiejscowiła wymyśloną sytuację będącą marzeniem sporu ludzi, a na kolejnym dała raklamę swojej firmy, która to marzenie realizowała – jest to świetny przykład kreatywności!

Reklama

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com

Zaprojektuj kampanię reklamową i wydzierżaw billboardy

Niemało firm zajmujących się wynajmem billboardów gotowych jest pomóc w organizowaniu całościowej akcji marketingowej.

Dodatkowo pomagają uściślić kim jest klient, do którego chcemy dotrzeć i na tej kanwie proponują przygotowanie designu graficznego, jego druk i montaż. Na życzenie klienta wykonywane są sondaże przed, jak i po instalacji billboardu. Działanie te mają za zadanie odpowiedzieć na pytanie czy kampania osiągnęła powodzenie, i jaka jest jej wydajność. Niepodważalną mocną stroną wynajmu powierzchni reklamowej jest niski nakład pieniężny, jaki trzeba w niej ulokować. Przykładem może być: dailymotion.com/video/xu92cz_billboardy-bedzin-tel-782-666-777_lifestyle.