Jaką kupić koszulę męską? Na co zwracać uwagę? Jaki mamy wybór, by wybrać jak najlepiej?

Modne koszule męskie? Jak je porządnie dopasować do naszego ciała czy naszej postury? No tak, na pewno trzeba nam dobrego sklepu z koszulami. Ale co jeszcze?

mężczyzna

Autor: Kavian Borhani
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia, tez nasz gust i podejście do całej sprawy kupna koszuli, to znaczy, co chcemy na siebie założyć, jaki mamy styl ubierania, jakie wymagania oraz to, do czego nam jest dana koszula niezbędna. Jak markowa to raczej wiadomo w jakim celu, ale czasem są to różne wydarzenia. Czym innym jest wszak randka czy wydarzenia biznesowe. W inny sposób też się ubieramy na co dzień, ale dlaczego nie elegancko? Warto tak prezentować się zawsze. Czy wiemyjednakże, jak kupić, żeby koszula leżała na nas doskonale? Jeżeli masz z tym problem, rozwiązanie znajdziesz poniżej.

Aby koszula – na przykład tego typu: sprawdź to – była znakomita, przy jej doborze powinno się pomyśleć o najistotniejszych regułach. Są to rozmiar całościowy, obwód kołnierzyka oraz nasz wzrost. Koszula jest należycie dopasowana, jeżeli po obu stronach ciała pozostają około 2 cm nieskrępowanej przestrzeni. Poza tym, istotne jest by nie wychodziła ze spodni po podniesieniu rąk powinna sięgać około 20 centymetrów poniżej naszej talii. Ponadto, zapięty kołnierzyk nie powinien ściskać ani też pozostać zbyt luźny – od naszej szyi powinna go dzielić przestrzeń na szerokość 1 palca. By mieć pewność, że wybrana modna koszula męska leży

mężczyzna

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

porządnie, wykonaj parę lekkich skrętów głową. W prawo, w lewo, w górę, w dół. Rękawy nie powinny być za bardzo obszerne, a mankiety zbyt szerokie. By to przetestować, spróbuj przełożyć dłoń przez zapięty mankiet. Jeśli przejdzie swobodnie, jest za duży. Następnym wyznacznikiem należytego dopasowania doskonałej koszuli są szwy które znajdują się na ramionach, jakie jak sama nazwa wskazuje, muszą się znajdować dokładnie w tymże miejscu.

Jeśli leżą nader nisko, koszula jest za duża, a gdy są za wysoko – będzie ona z pewnością za mała. O charakterze koszuli rozsądzają także kolory i wykończenia. Barwy uniwersalne, które zaliczymy do klasyki formalno-biznesowej to biel oraz jasny błękit i róż, ewentualnie blada zieleń. Zawsze trafnym wyborem będzie koszula gładka, choć można ja podmienić na typ zdobiony delikatnym wzornictwem. Dobierając krawat najłatwiej jest kierować się zasadą ton w ton, która wymaga, by dodatek był w utrzymany w odcieniu trochę ciemniejszym niż sama koszula. Przy wyborze powinno się zwrócić również uwagę na sam kołnierzyk. Klasyczny, to znaczy prosty jest wąski oraz wymaga podobnego węzła. Włoski posiada szerszy rozstaw skrzydełek oraz pasuje do dużych węzłów, zaś kołnierzyk amerykański jest trochę mniej formalny przez wzgląd na guziczki, spinające skrzydełka z koszulą. Dla zainteresowanych tematem więcej można zobaczyć tu: sklep z koszulami.