Jak wygląda gra w laserowy paintball? Co powinno się wiedzieć o potyczkach paintball’owych?

gra swoimi regułami przypomina paintball, stąd też niekiedy stosowana bywa nazwa laserowy paintball.

Jeśli chodzi o paintball laserowy Gdańsk, na początku każdy gracz otrzymuje łatwą do indywidualnego dopasowania kamizelkę wraz z bronią. Broń będzie względnie lekka i co najistotniejsze nie strzela boleściwymi bądź brudzącymi kulami jak w tradycyjnym paintballu, lecz wiązką światła, która po trafieniu w przeciwnika odbiera mu tylko wirtualne punkty . Skutkiem tego gra ta idealnie nadaje się zarówno dla dorosłych jak też dla maluchów. Każda z kamizelek ma układ czujników, które w toku gry zbierają wszelkie informacje na temat trafień. Tak po skończeniu gry jak również w rzeczywistym czasie możesz dokładnie prześledzić kto jak też kogo jak dużo razy trafił na monitorach zamontowanych w barze. W jednym czasie na scenie może uczestniczyć w grze maksymalnie 20 osób.
domek

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
scenariusz

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com
Gra ma miejsce na umyślnie przyszykowanej, niezwykle dużej a także co najistotniejsze bezpiecznej estradzie, kreującej system labiryntowych przejść, w których w tajemniczym półmroku, pośród tworzących jedyny w swoim rodzaju nastrój beczułek, krat, układów rur, kół, zaworów oraz pieców zawodnicy oddać się mogą pełnej przygód grze. Na dodatek klimat rodem z gier komputerowych podsyca dodatkowe oświetlenie, lampy UV, stroboskopy a także inne zjawiska wizualne, których szczególny charakter podkreśla unoszący się dyskretnie dym.

Całości dopełnia odpowiednio dobrana muzyka dopomagająca w czajeniu się. Gdy gra się dopełnia, każdy z graczy dostaje swoją kartę informującą o ilości i jakości wszystkich trafień. Jest to gra doskonała na wieczór kawalerski Gdynia.