Co rzeczywiście należy odwiedzić będąc w Sopocie?

To śliczne nadmorskie polskie miasto jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych polskich kurortów. Z przyjemnością zwiedzają go nie tylko nasi rodacy, lecz również obywatele różnych państw.

Islandia
To miasto jest popularne nie tylko z odbywającego się tu nieprzerwanie od 1961 r.https://www.reklamywiktor.pl/oferta/ulotki-plakaty-wizytowki.html (dowiedz się więcej o)festiwalu w Operze Leśnej, ale także ze słynnego sopockiego mola.
Poza urokami okolicznych plaż, odnajdziemy tu bez liku prześlicznych miejsc, które rzeczywiście należałoby zwiedzić, przynajmniej raz w życiu. Poniżej znajduje się krótkie zestawienie najbardziej ciekawych, mniej albo bardziej znanych miejsc w Sopocie. Obligatoryjnym punktem wycieczkowym w miejscowości jest wizyta w Operze Leśnej będącej w tym miejscu od 1909 roku. Cały obiekt zajmuje powierzchnię ok. 4 hektarów, co robi na gościach naprawdę wielkie wrażenie, zachwycając nie tylko swą wielkością, ale także niesamowitą akustyką. Następnym miejscem wartym zwiedzania jest sopockie molo. To molo to najdłuższy takiego typu bulwar wzdłuż całego Morza Bałtyckiego. Od niedawna ma imię Jana Pawła II. Część Spacerowa rozciąga się na długości 511,5 metra, z czego zdecydowana większość, gdyż aż 458 metrów wlicza się w głąb Zatoki Gdańskiej.
Pytając przypadkowych przechodniów o to, z czym w najwyższym stopniu kojarzy im się miasto Sopot, w zdecydowanej części przypadków pada tylko jedna odpowiedź: molo. Kolejnym miejscem, które turyści bardzo często zwiedzają, to słynny Krzywy Dom. Odwiedzający niezwykle często wstępują do tego domu przy ul. Bohaterów Monte Cassino nie tylko z tego powodu, że obecnie część obiektu przedstawia centrum handlowe. Inspiracją do stworzenia takiej budowli były rysunki autorstwa Pera Dahlberga i Jana Marcina Szancera. Co interesujące, w domu swoje siedziby mają również miejscowe oddziały radiowe.

Przebywając w którymkolwiek mieście nadmorskim podczas swych wyjazdów, nie możemy ominąć także okolicznych starych, ale okazale zachowanych morskich latarni. Dla przykładu latarnia morska w Sopocie do dziś stanowi znak nawigacyjny na Morzu Bałtyckim.