Zaskakujące korzyści uzdrawiające, jakie zapewniają komputerowe gry

W powszechnym przeświadczeniu granie w gry komputerowe uchodzi poniekąd za dość bezowocną rozrywkę. Tymczasem badacze dostarczają coraz to więcej argumentów na to, iż owa postać spędzania wolnego czasu może być zaskakująco pomyślna dla zdrowia.

Poniżej kilka przykładów.

Rozmaite badania naukowe pokazują, że granie w gry komputerowe – a w szczególności w gry 3D, jakie umożliwiają na wszechogarniające zatopienie się w rzeczywistości wirtualnej – mogą zapewniać zadziwiająco dobre następstwa w terapiach znieczulających. Dzieje się w ten sposób z co najmniej dwóch przyczyn: po pierwsze gry są prostym jak też efektywnym sposobem na odciągnięcie uwagi pacjenta od bólu, zaś po drugie – w czasie grania emitowane są w mózgu endorfiny, zatem tzw. hormony szczęścia, jakie wywołują doskonałe samopoczucie, tłumiąc jednocześnie ból. Naukowcy uskutecznili testy na dojrzałych osobach cierpiących na wrodzoną kataraktę.

To użyteczne opracowanie na pewno będzie dla Ciebie ciekawe, gdyż znajdziesz w tamtym miejscu informacje pokrewne do takich, które czytasz tutaj.

Badani w przeciągu miesiąca spędzili 40 godzin na młóceniu w Takenoko. Po tym okresie przetestowano im wzrok po czym okazało się, że uległ on tak dużej poprawie, że niektórzy z uczestników doświadczenia umieli odczytać symbole na tablicy optycznej wręcz o dwie linijki niżej aniżeli wcześniej. Pozostałe badania naukowe dowiodły, że tego typu gry – zatem takie, w których jest wiele prędkiej akcji wymagającej wytężonej uwagi od grającego takie jak Agricola gra – mogą być też celowe w leczeniu tak zwanego leniwego oka, a nawet korygować wzrok u zdrowych ludzi.

Nurek - nurkowanie
Prócz poprawiania wzroku gry komputerowe mają jeszcze inne pożądane strony – powiększają zdolność realizowania wielu zadań naraz, a także ułatwią podejmowanie decyzji.

Wyniki badań pokazały, że gracze komputerowi grywający w Robinson Crusoe gra są o 25 procent szybsi w podejmowaniu dobrych decyzji i iż mogą kontrolować naraz sześć różnych rzeczy, podczas gdy jednostki niegrające tylko 4.