Gry towarzyskie posiadają niespotykaną magię, dlatego, jeszcze „nie wymarły” jak dinozaury

Zabawa to jedna z najmilszych form aktywności człowieka w każdym wieku. Czasami można użyć do niej eksponatów, a niekiedy wystarcza wyłącznie twórczość. Zabawa dzieci może przybierać różne formy: dowolnej aktywności, odgrywania postaci, śpiewania, tańca, malowania, muzykowania. Dzieci mogą również uprzyjemniać sobie czas składając puzzle, bawiąc się lalkami, tworząc z klocków czy też grając przy pomocy gier karcianych.

Gra karciana Place w pralce

Autor: Rebel
Źródło: http://www.planszoweczka.pl
Gry planszowe , przeżywają niezwykły renesans na całym świecie. To zjawisko w czasach komputerów i ciekawych wizualnie gier komputerowych. Teraźniejsze gry to nie tylko chińczyk, warcaby, „Monopol” czy „Scrabble”. Dzisiejsza oferta rozgrywki karciane sklep, jest ogromna – od szybkich, nietrudnych rozgrywek towarzyskich na 5-10 min, do wielogodzinnych ofert powyżej 1,5 godz.

Gry planszowe i karciane, przeznaczone są dla osób które: uwielbiają pogłowić się, rozbudować swoje państwo a także odczuć przyjemne doznania w nierealnym świecie, zrekonstruować z dawnych czasów zdarzenia, rywalizować z piratami na morzu i mnóstwo innych. Jedną z głównych zalet planszówek jest możliwość wspólnej gry – zarówno w 2 osoby, oraz w większej grupie – z rodzicami, z babcią i dziadkiem, z dziećmi w przedszkolu itp. Jeśli gra jest odpowiednio dopasowana do towarzystwa, to zapewnia dużo emocji: ekscytacji, adrenaliny towarzyszącej rywalizacji, wesołości, gdy się zwycięża, bądź przygnębienia czy irytacji po przegranej. Nawet trudne emocje nie są takie złe, a ich pojawienie się podczas zabawy jest doskonałą okazją aby się z nimi oswoić.

Na wakacjach czasem dorośli nie mają pomysłu, w co bawić się razem z dziećmi, żeby i one były zainteresowane i rodzice się nie nudzili. Granie w gry planszowe to pomysł na wspólne przebywanie w gronie rodzinnym – ciekawa i rozwijająca alternatywa dla komputera i telewizji. Kiedy towarzyszą mu emocje i zapał, to taki czas sprawia, że nawiązują się relacje z bliskimi.

Jeżeli chcesz uzyskać dodatkowe materiały na prezentowany temat, to zobacz proponowane www, które posiadają również dane na podnoszone zagadnienie – wejdź zatem tu.

Mimo tego generalnym warunkiem jest to, aby dorosły był rzeczywiście pochłonięty rozgrywką, a nie np. zerkał w telewizor lub bawił się komórką. Takie zaangażowanie przychodzi łatwo gdy gra jest wciągająca i interesująca zarówno dla dziecka jak i dla rodziców. Jedna z wielu definicji miłości mówi, że miłość wyraża się poprzez czas i uwagę poświęcaną drugiej osobie.