Doskonały pomysł na wakacyjną przygodę na np. większych akwenach wodnych

Wakacje nad jeziorem to wspaniały sposób na spędzenie paru letnich tygodni. W czasie tego wypoczynku moglibyśmy po prostu opalać się na piasku, bądź szukać bardziej aktywnych atrakcji.

Jeżeli preferujemy właśnie taką formę spędzania czasu, moglibyśmy skorzystać z pewnej wypożyczalni oraz wynająć na np. parę godzin rower wodny, łódkę bądź nawet pewien jacht.
wynajem jachtów

Autor: Graeme Churchard
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba tu podkreślić, że do wypożyczenia (zwłaszcza takich większych) jednostek pływających, trzeba mieć aktualny patent np. żeglarza jachtowego. Tak jak prawo jazdy posiada swe kategorie, tak i patent mógłby dotyczyć różnych jednostek pływających. A są jachty żaglowe, z silnikiem spalinowym czy z połączeniem takich obu napędów. Opłata za wynajęcie jachtu oscyluje koło sumy 50-100 zł za 24 godziny, ale to zależy m.in. od jego wielkości, napędu czy też oprzyrządowania jachtu. Naturalnie każdy z nich powinien posiadać swój osprzęt (elektryczna winda kotwiczna) oraz swoje oprzyrządowanie standardowe. W tym haki, odbijacze, bosak czy też trap.
Jeżeli zdecydujemy się na wynajem jachtów, to powinniśmy skontaktować się z oferującą tego typu usługę firmą i odpowiednio wcześniej omówić wszystkie detale. Praktycznie we wszystkich wypożyczalniach obowiązuje rezerwacja jednostek i okresów ich wynajęcia.

Niezależnie od rodzaju oprzyrządowania przykładowo kambuza, zatem kuchni w różnego rodzaju garnki, należy mieć pewność, że wynajmowany przez nas jacht posiada całkowite wyposażenie bezpieczeństwa (flary oraz gaśnice) i wyposażenie nawigacyjne, czyli kompas i echosondę. W tym czasie, jeśli posiadamy dodatkowo duże doświadczenie, moglibyśmy wynająć jacht nawet na długi rejs (Zobacz rejs kanałem elbląskim ceny) przez ocean.