Jaką kuchenkę kupić jeżeli doceniamy wygodę oraz oszczędność?

Dziś kuchnie mogłyby być zasilane energią elektryczną, gazem albo prądem i gazem jednocześnie. Kuchnie te mają przeróżne funkcje piekarnika i płyty grzewczej.
Kuchenka gazowa jest najtańsza, ponieważ gotowanie na gazie zalicza się do najtańszych.

Musimy pamiętać o tym, że nadal gaz ziemny i gaz płynny są tańsze od prądu. Wadą kuchenek gazowych jest zapach gazu, który odczuwamy w powietrzu.

Jeśli intryguje Cię ten artykuł, to bez wahania kliknij tu i przeczytaj dodatkowo inny tak samo absorbujący oryginalny materiał (https://www.rybaczowkarutka.pl/wyjazdy-dla-seniorow).

Garnki podczas gotowania na gazie bardzo prędko się brudzą oraz mogą przypalić się od środka. W dzisiejszych czasach gazowe instalacje w kuchniach są dość bezpieczne, ale należy pamiętać o przeglądach instalacji i o zlikwidowaniu możliwych nieszczelności. Kuchenka gazowa nie może stać zbyt blisko okna, gdyż wiatr, który zdmuchnie płomień spowoduje, że gaz zacznie się ulatniać. Jeśli jesteśmy w posiadaniu kuchenki gazowej, to fundamentem jest odpowiednia wentylacja. Nie wystarczy tu tylko instalacja okapu, lecz powinien być także zamontowany co najmniej jeden kanał grawitacyjnej wentylacji.

kuchenka

Autor: Tyler Sichelski
Źródło: http://www.flickr.com
W kuchence elektryczno-gazowej płyta grzewcza jest zasilana gazem a piekarnik elektrycznością. W piekarniku elektrycznym temperatura rozkłada się równo. Piekarnik elektryczny można także wykorzystać do przygotowywania różnych dań. Jest możliwość jednoczesnego działania grzałki dolnej i górnej albo tylko jednej z nich. Płyta indukcyjna jest najbardziej wydajnym energetycznym rozwiązaniem. Nagrzewa się ona bardzo szybko. Do gotowania na indukcyjnej płycie są potrzebne jednak specjalistyczne garnki. Garnki tego typu kosztują ok. kilku setek złotych. Do gotowania na płycie indukcyjnej możemy używać wszystkich garnków, które wykonane są z metalu ferromagnetycznego zatem metalu, który ulega namagnesowaniu.

Naczynia do gotowania na indukcyjnej płycie dużo wolniej niszczą się i są eleganckie a także proste w konserwacji. płyty indukcyjne są zaopatrzone w czujniki, które włączają płytę dopiero w takiej sytuacji, gdy na kuchence postawimy garnek. Kuchnie indukcyjne są polecane osobom, które cenią sobie oszczędność oraz komfort.