Dlaczego warto postawić na wakacje w Sopocie?

Wiosna już na całego, a nim się obrócisz, nadejdzie gorące lato 2014. Masz już koncepcję na spędzenie pamiętnych i szczęśliwych wakacji, o których długo będziesz mówić swoim przyjaciołom i rodzinie? Jeśli nie, przygotowaliśmy dla ciebie fenomenalną propozycję.

Każdego roku widzisz i słyszysz ogromną ilość spotów reklamowych dotyczących spędzenia urlopu za granicą. Egipt, Turcja czy Tunezja to jedynie trzy z wielu destynacji turystycznych, które należą do najczęściej typowanych przez Polaków. Ludzie przeważnie tłumaczą swój wybór głównie „pewną pogodą”. I tu należy przyznać im rację. Jednakże same warunki atmosferyczne nie są najważniejsze.

molo w Sopocie

Autor: Michał Paluchowski
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zawsze warto kierować się tym czynnikiem, który zdecyduje za nas dokąd chcemy się wybrać.Co prawda w Polsce nigdy nie możemy przewidzieć tego, jaka aura będzie w lipcu bądź w sierpniu nad morzem, jednak jednogłośnie stwierdzamy: wczasy w Sopocie to idealny wybór na lato 2014! W tym roku władze Sopotu stworzą ogromną ilość fantastycznych atrakcji mających przyciągnąć turystów i zagwarantować im dobrąrozrywkę.

Częste koncerty, festiwale, noce kabaretoweczy spotkania z gwiazdami rozpoznawalnymi dzięki telewizji to ledwie cząstka propozycji na spędzenie niezapomnianych chwil w Sopocie. Poza atrakcjami kulturowymi, władze zapewniają, że na plażach powstaną specjalnie wyposażone wypożyczalnie sprzętu sportowo-rekreacyjnego do wykorzystywania w wodzie i na lądzie. Jeżeli zdecydujesz, że chcesz rozegrać mecz w siatkówkę, skorzystasz z jednego z wielu wyznaczonych boisk. Czujesz, że potrzebujesz trochę adrenaliny? Pożycz skuter (przewody paliwowe) wodny lub wsiądź na znany ponton nazywany „bananem” i zezwól aby prowadzący motorówkę sterował w szalonym tempie, pełnym nieoczekiwanych zwrotów czy też raptownego przyspieszania i zwalniania.

Sopot

Autor: Michał Paluchowski
Źródło: http://www.flickr.com
Preferujesz coś bardziej spokojnego? Postaw sobie rejs statkiem w pobliżu brzegu morza bałtyckiego. Kiedy zgłodniejesz, kup sobie i swoim bliskim gorącą kiełbaskę z grilla i chłodne piwko, które schłodzi was w ten gorący, letni dzień. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, multum wskazówek odnajdziesz tu.

Jeżeli do tej pory nie zapadła decyzja na temat twoich wczasów, teraz już wiesz na co się zdecydować – wczasy w Sopocie!