Szukasz pomysłu na prezent dla miłośnika planszówek? Poznaj nasze typy!

Jeszcze kilka lat temu gry planszowe zazwyczaj kojarzyły nam się z wielką nudą i czymś, o czym właściwie każdy chciałby zapomnieć. Jednak od pewnego czasu planszówki przeżywają prawdziwy renesans – grają w nie zarówno duzi jak i dzieci, a na rynku pojawia się coraz więcej tytułów zasługujących na wyróżnienie.

Jeśli szukasz jakiejś ciekawej planszówki dla siebie lub chciałbyś komuś kupić taką w prezencie, wtedy bez wątpliwości musisz zapoznać się z naszymi typami!
Szogun dla dużych strategów
Jedną z najbardziej ostatnio polecanych gier jest na pewno Szogun gra, która zapewni Wam rozrywkę na mnóstwo zimowych wieczorów. Jeśli lubisz gry strategiczne, oczywiście będzie to właściwa pozycja dla Ciebie.

Ciekawe informacje o tym obszarze tematycznym pozyskasz w różnych serwisach, ale znacząca witryna jest tylko jedna! Sprawdź nas!

W grze wcielasz się w jednego z władców Japonii, który będzie próbował zbudować swoje imperium. Wznoszenie zamków, wymiana handlowe z innymi graczami i możliwość rozbudowywania swojego imperium to zdecydowanie największe zalety tej gry.

Alchemicy dla miłośników magii
restauracja

Autor: Barka Tumska
Źródło: Barka Tumska
Alchemicy gra to tytuł dla tych, którzy oczekują od gry nieco magii. W tej grze wcielasz się w tytułowego alchemika, którego wyzwaniem jest zdobyć jak najwięcej tajnej wiedzy dotyczącej przygotowywania wszelkiego rodzaju eliksirów i przygotowanie swego autorskiego przepisu na jeden z nich.
Battlestar dla miłośników Gwiezdnych Wojen
Warszawa
Battlestar Galactica gra planszowa to niemalże obowiązkowa pozycja dla wszystkich zafascynowanych odległymi galaktykami.

Jeśli chcesz uratować świat albo zniszczyć podniebne imperium swego wroga, Battlestar Galactica bez wątpienia będzie dla Ciebie odpowiednią pozycją. Zwykle rozgrywka trwa dość długo, zatem z pewnością musisz zarezerwować sobie dłuższe wieczory na takie rozgrywki!