Muzyka metalowa w Polsce i na świecie zdaniem słuchaczy

Muzyka metalowa słuchana jest nie szczególnie przez zatwardziałych i wieloletnich fanów tego gatunku, ale nierzadko również przez innych. Specyfiką tej muzyki jest to, że bazuje w szczególnej szczególnie na cięższych brzmieniach. Niesamowite kawałki, jakie podciągnięte zostały do rangi klasyków, dają się w prosty sposób zapamiętać. Zespół slayer, jaki został założony w 1981 roku w Huntington Park w Kalifornii, słuchany jest do dzisiaj i nic nie zapowiada zmiany.

Mityczna grupa muzyczna Behemoth

koncert zespołu Behemoth

Autor: Bruno Bergamini
Źródło: http://www.flickr.com

Pagan metal, black metal lub death metal. Te nazwy nie brzmią nieznajomo dla słuchających muzyki tworzonej z prawdziwą pasją przez artystów z behemoth. Bestie, jak tłumaczona jest nazwa grupy, powstały w październiku 1991 roku w Gdańsku. Uprzednią nazwą grupy był Baphomet i wówczas fokusowano się na kawałkach w stylu black metal.na tej witrynie szkoła podstawowa prywatna warszawa szkoła podstawowa prywatna warszawaZ czasem, kiedy zespół wchodził szczególnie w wytyczne komponowania metalowych kawałków, muzycy odeszli od swych twardych zasad i odświeżyli repertuar o inne style.

Slayer pokazuje klasę oraz pełnię możliwości w każdym kawałku

Slayer koncert

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród zwolenników muzyki metalowej, wykonywanej od początku lat 90. przez zespół ze stanów slayer, możemy znaleźć łatwo osoby w różnym wieku. Zespół ukonstytuował się na przedmieściach Los Angeles i już od początku swojej działalności planował rozwijanie kawałków. Inicjatorem był Kerry King, który razem z Jeffem Hannemanem dali początek wielu hitom na gitarach. Dave Lombardo to pochodzący z Kuby perkusista, natomiast w skład zespołu wchodzi także basista i wokalista Tom Araya z Chile.

Rozwój muzyki metalowej w opinii słuchających

Zwracając uwagę na nasz rodzimy zespół metalowy behemoth, swoje początki wziął z niemałej pasji muzyków z Gdańska. Gitara akustyczna używana przez artystów nadaje specjalny klimat poszczególnym kawałkom. Uniwersalne kawałki są entuzjastycznie przyjmowane także przez młodych słuchaczy. Lider zespołu, Adam Nergal Darski, jest nie tylko kompozytorem, ale także autorem tekstów.