Jak się promować? Czy jedynie w internecie czy dobrze skorzystać z reklamy zewnętrznej? Na pewno warto tak próbować

Obecnie rzeczywiście ciężko się wypromować. Jaki jest najważniejszy powód takiego stanu? Wydaję się, że dzieje się tak przede wszystkim przez szeroką dostępność różnorodnych produktów i związaną z tym promocją.

billboard

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego względu niezwykle trudno przebić się ze swoim przekazem, szczególnie, że wiele firm stosuje identyczne środki. Najwięcej firm korzysta z promocji w sieci, jednakowoż jak się okazuje nie można przesadzać. Gdyż cały budżet przeznaczony na działania w sieci to może być za dużo, warto więc skupić się na reklamie zewnętrznej. Outdoor to po prostu reklama eksponowana na zewnątrz (dla przykładu: wejdź na stronę www|daily motion|daily motion).

Jest umieszczana na specjalnie do tego celu przeznaczonych nośnikach reklamy, a więc są to billboardy, tablice reklamowe, citylighty, słupy ogłoszeniowe. Są również zamieszczone na nośnikach, na przykład na przystankach autobusowych lub kioskach. innowacyjne rozwiązania w tego typu reklamie to reklama ambientowa,na przykład opakowywanie budynków czy reklama wielkoformatowa, za pomocą form trójwymiarowych (reklama (odkryj więcej) na świdnickim tesco). Outdoor to działania reklamowe, tak zwane ATL, czyli Above The line. Są to akcje realizowane poprzez

reklama zewnętrzna

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com

dostępne środki masowego przekazu.

W opozycji od innych mediów, takich jak prasa czy programy telewizyjne, outdoor przenosi jedynie treść reklamową. najpopularniejsze nośniki reklamy działającej na zewnątrz, to billboardy, citylight, reklama pneumatyczna i reklama wielkoformatowa. Billboard to dośćmodna nazwa wielkoformatowych tablic, które są przeznaczone do pokazywania posterów reklamowych. tego typu reklamy zwykle można zobaczyć przy drodze poza obszarami zabudowanymi. zwykle widziane są oświetlone, aby zapewnić dobrą widoczność plakatu w czasie nocy. zwykle używane wymiary to 6×3, czyli tak zwany cityboard.

Citylight to panel reklamowy o wymiarach 1,20 x 1,80 m. Taki plakat rozwieszony jest za szybą z tworzywa, jest też wyposażony w oświetlenie. Montuje się go w reklamach na przystankach, na latarniach, może być też wolno stojący. Reklama pneumatyczna to reklama dmuchana. Jest bardzo łatwa w składaniu i łatwa w przewożeniu. Lekki i ekonomiczny, używany na licznychzabawach w plenerze, eksponowany przez krótki czas. Reklama wielkoformatowa jest prosto na elewacjach budynków lub w czasie renowacji budynku na rusztowaniu. zrobione z siatki winylówek, backlightu, który przepuszcza światło. Mogą być też wykonane z pełnego winylu.