Która rozrywka będzie odpowiednia dla naszego dziecka? Czytaj na ten temat nieco więcej

Każde dziecko domaga się relaksu. Niestety aktualnie, w dobie internetu i nowych technologii, częstokroć bywają to gry na komputer. Jest to uwielbiona przez dzieci forma spędzania czasu, z którą ciężko konkurować. Rodzice kombinują w jaki sposób odciągnąć pociechę od notebooka i nakłonić do odmiennych form relaksu.

Jest mnóstwo rozwijających rodzi relaksu, które mogą dobrze wpłynąć na rozwój naszej pociechy. Jedną z wielu są spektakle dla dzieci. Wtedy dziecko, zamiast gapienia się w komputer bądź tablet ma kontakt z żywym człowiekiem.http://www.varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/ liceum mokotówDziecko, przez udział w przedstawieniu teatralnym ma również kontakt ze sztuką, co jest niezwykle cenne w rozwoju uczuciowym oraz społecznym. Pomimo, iż dziecko jest tylko biernym obserwatorem, odczucia, których dostarcza spektakl teatralny oddziałują na jego inwencję twórczą, rozwijają umysł i pobudzają umysł do pracy. Rzecz jasna spektakl powinien być dostosowany do zdolności poznawczych młodocianego widza. Mamy wiele teatrów, które mają w swoim programie spektakle dla dzieci.

spektakl

Autor: DlaMaluchów.Poznań
Źródło: DlaMaluchów.Poznań

Często są to widowiska interaktywne, gdzie aktorzy wciągają dziecko w świat magii na scenie, gdzie wyobraźnia nie ma żadnych ram np. . To niesamowicie istotne, by w dzisiejszym elektronicznym świecie, oferować młodzieży takie formyspędzania czasu, gdzie należy wytężyć wyobraźnię, która właśnie poprzez jej używanie właściwie się kształtuje. Niestety mnóstwo dzieci preferuje gry komputerowe i elektroniczne gadżety aniżeli teatr, może właśnie dlatego, że nie wymagają od nich wielkiego wysiłku intelektualnego. Warto nakłaniać dziecko do udziału w ćwiczeniach teatralnych, które posiadają bezcenną wartość wychowawczą. Sztuka kształtuje dziecięcy charakter, aktywizuje ciekawość, rozwija mowę i wzbogaca słownictwo. Uczestnicząc w przedstawieniu teatralnym, dziecko jest jego współautorem. Tym sposobem uczy się działania w grupie, współodczuwania, odpowiedzialności. To tylko niektóre walory zajęć teatralnych.

Bez dwóch zdań, powinnością rodziców jest zagwarantowanie dziecku styczności z szeroko pojętą sztuką np. w tym miejscu . Oswajanie z teatrem, muzyką i sztuką. To pierwszy krok w wychowaniu wrażliwego i mądrego człowieka.