Myślisz o cudownych wczasach? Na pewno warto polecić Ustkę! Przekonaj się dlaczego

Ci, którzy z przyjemnością chcą spędzić wczasy nad Morzem Bałtyckim, wspaniale znają ten kurort. Ustka rozpoznana jest z wspaniałej promenady, portu jak również latarni morskiej. W jaki sposób spędzić wakacje na jej terenie? Jakie atrakcje czekają tu na przyjezdnych?

nad Morzem Bałtyckim

Autor: Jurgen Kubel
Źródło: http://www.flickr.com
Wizyta w tutejszym porcie to podstawa.Zapiski o nim można odnaleźć już w XIV wieku. Port ten stracił jednak z biegiem lat na znaczeniu na rzecz Słupska, jednak do dnia dzisiejszego odgrywa niezwykłą rolę w życiu miejscowych ludzi. W tej rozpoznawanej miejscowości na wakacje oczekuje nie tylko port, ale i promenada – idealne miejsce na miłe spacery. Czeka tu również plaża i kąpielisko, na którym można wypocząć w bardzo dobrych warunkach.

Ustka to też możliwości dla tych, którzy wakacje nad morzem chcą połączyć ze zwiedzaniem interesujących atrakcji.Wypoczywając w Ustce mogą wybierać się na spacer do tutejszej latarni morskiej. To interesująca, neogotycka budowla, która w dawnych czasach pomagała marynarzom stacjonujących po Bałtyku. Dziś jest ona nie tylko jednym z cennych zabytków w tej miejscowości, ale także doskonałym punktem widokowym. Ustka może się pochwalić też ciekawą placówką muzealną. To miejsce, które dość chętnie

morze

Autor: picturesofyou-
Źródło: http://www.flickr.com

odwiedzają turyści. Muzeum Piekarnictwa w Ustce może się pochwalić ciekawymi zbiorami, pośród których można zobaczyć i historyczne monety, i służące piekarzom narzędzia pracy. Są tu też narzędzia współczesne, jak i te, o których dziś mogą pamiętać tylko fanatycy tej profesji.

Jak na modną i chętnie odwiedzaną miejscowość przystało, Ustka jest doskonale przygotowana do wizyty turystów. Noclegi można tu odnaleźć w kilku miejscach, a ich różnorodny standard sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ustka noclegi to ogromny wybór dla każdego. Właściwe noclegi więc odnajdą tu osoby z dużym zasobem pieniężnym, którzy liczą na specjalne warunki, jak i turyści planujący skromne, ale za to ciekawe wakacje (Zobacz też: obozy katowice) (czytaj w tym temacie: baza noclegów w Ustce). Co roku przyjeżdża tu mnóstwo osób, a większość z nich ma niezapomniane wrażenia, które będzie wspominać przez kolejne lata. Ustka to tak naprawdę doskonałe miejsce dla całej rodziny, liczne atrakcje i korzystne warunki noclegowe, zapewniają pełne zadowolenie.