Monthly Archive: Listopad 2018

Co to jest numizmatyka i jak dużo mogłyby okazać się warte wiekowe pieniądze?

Numizmatyka to nic innego niż zbieranie starych pieniędzy, czyli zarówno monet oraz banknotów. W jej ramy zalicza się również inne tzw. znaki pieniężne. Istotny jest stan, w jakim jest konkretny egzemplarz oraz między innymi jego popularność wśród numizmatyków.
Należałoby zatem dodać, że im dany egzemplarz jest rzadszy, tym jego cena jest wyższa.

Robiłeś porządki w piwnicy? Może okazać się, że odkryłeś tam ogromne skarby

Ogromne pudła stojące długimi latami na strychu czy w piwnicy są z pewnością zmorą właściwie każdego człowieka. Zazwyczaj nawet nie bardzo wiemy, co dokładnie znajduje się w środku, jednak na wszelki wypadek staramy się niczego nie wyrzucać – z jednej strony często znajdują się tam wszelkiego rodzaju pamiątki po przodkach, a równocześnie być może jest tam coś, co kiedyś nam się jeszcze przyda.

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Rejon Warmii i Mazur często określamy mianem „Krainy Tysiąca Jezior”, jednak jest on znacznie bogatszy w jeziora, niż sugeruje to jego przydomek. Na obszarze Warmii i Mazur doliczono się około 2000 jezior. Ich charakterystyczne rozmieszczenie, urozmaicona linia brzegowa i otoczenie wspaniałej przyrody sprawiły, że stworzono tu kompleksowo wyposażony Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, na którego przebycie należy przeznaczyć 10 dni. Podkreślić należy fakt, iż w regionie znajduje się największe polskie jezioro: Śniardwy.