Archiwum: świat

świat

Jak wybrać zabawki dla dzieci?

Nim jednakże dziecko opuści rodzinne gniazdo, przed nami jeszcze długa i ciężka droga, by właściwie wychować małego człowieka. Oczywiście, każdy świeżo upieczony rodzic na pewno przeczytał przed pojawieniem się dzidziusia całe tomy przeróżnych poradników i wydaje mu się, że ma kompletną wiedzę o wychowaniu pociechy. Jak często praktyka pokonuje teorię! Wychodzi na to, że najlepiej zdać się na własną intuicję.

Sposób na jesienną chandrę

Zaczynamy być społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Przygnębiające nieco stwierdzenie, albowiem człowiek wychowany tylko przez „szklany ekran” funkcjonuje zupełnie inaczej, niż niż osoba, która czyta książki. Z jakiego powodu? Otóż czytanie korzystnie wpływa na nasz rozwój. Telewizja uniemożliwia rozleniwia nasze umysły. Wszystko zostaje wyłożone na tacy: scenerię, mimikę. Pochłaniając lekturę, to my tworzymy film. Nasz film, przy którego powstawaniu mamy dużo więcej swobody. Samodzielnie obsadzamy role i obmyślamy scenografię. Każdy szczegół wygląda tak, jak zechcemy.

Co może nam przedstawić polski iluzjonista?

Kiedy chcemy się przenieść w świat magii oraz dać swoim oczom się oszukać, to obowiązkowo musimy poszukać człowieka, który będzie umiał to zrobić. Dobre przyszykowanie, właściwa sceneria oraz ma szansę się okazać, że będą nam zaprezentowane sztuczki, w które nasz umysł nie będzie pragnął uwierzyć.
Polski iluzjonista może nam pokazać dużo ciekawych rzeczy